Jak ozdobić okno i parapet na święta Bożego Narodzenia?

Jak ozdobić okno i parapet na święta Bożego Narodzenia
Rate this post

W okresie świątecznym, w niemal każdym domu i mieszkaniu pojawia się pięknie przystrojona delikatnymi lampkami,  łańcuchami i bombkami choinka. Na czas świąt warto jednak też zadbać o oprawę okna i ozdobienie parapetów wewnętrznych – tym bardziej, że zazwyczaj stoją tam tylko rośliny doniczkowe. Jak ozdobić okno na święta? Zainspiruj się poradami z tego artykułu! 

Dekoracja okien na święta Bożego Narodzenia – inspiracje

Oto lista pomysłów na dekoracje świąteczne okien:

Świąteczne naklejki i inne ozdoby na szyby 

Szyby w oknach możesz ozdobić między innymi tematycznymi naklejkami – tego typu dekoracje świąteczne na okno znajdziesz w okresie przedświątecznym w większości sklepów.

Jeśli masz dziecko lub dzieci, świetnie by było również, gdybyś zachęcił je do samodzielnego wykonania takich ozdób – na YouTube znajdziesz mnóstwo pomysłów na takie dekoracje okienne. Ozdoby świąteczne na okno zrobione przez Twoje własne dzieci, pozostaną pamiątką na długie lata! 

Dekoracje świąteczne na okno ze sztucznego śniegu 

W okresie świątecznym możesz też ozdobić szyby okienne przy pomocy sztucznego śniegu w sprayu. Możesz pokryć nim boki szyb w oknach lub ich dolne części.

Dobrym pomysłem będzie także wycięcie w sztywnym kartonie kojarzących się ze świętami kształtów (np. dzwonków czy gwiazdek), a następnie przyklejenie kartonu do szyb (przy pomocy taśmy klejącej) i spryskanie go sprayem.

Jeśli nie czujesz się dobrze w tego typu pracach manualnych, możesz też skorzystać z gotowych szablonów malarskich – te ze świątecznymi motywami, bez problemu znajdziesz w sklepach internetowych. 

Dekoracja okien na święta Bożego Narodzenia
Fot. Dekoracja okien na święta Bożego Narodzenia

Ozdobne zawieszki do firan i lampki choinkowe

Jak ozdobić okno na święta, jeśli nie chcesz przyklejać nic do szyb, ani używać sztucznego śniegu? Postaw na dekoracyjne zawieszki na firany i zasłony oraz ponadczasowe lampki! W okresie przedświątecznym, na rynku znajdziesz mnóstwo ozdób tego typu w różnych stylach i cenach na miarę Twoich możliwości finansowych. 

Dekoracja świąteczna na parapet

Okno nie jest jedynym miejscem, w którym warto umieścić dekoracje świąteczne. Dekoracje bożonarodzeniowe na parapet będą równie pięknie się prezentować! Na jakie ozdoby świąteczne na parapet warto postawić? 

Figurki, choinki i świeczniki

Na parapecie okiennym możesz postawić rozmaite świąteczne figurki (np. mikołaja czy bałwana) maleńką choinkę (np. żywą, kartonową lub drewnianą – z przystrojeniem lub bez), czy też uroczy, świąteczny świecznik na tealighty.  

Naturalne ozdoby świąteczne na parapet

W okresie świątecznym możesz też udekorować parapet stroikiem bożonarodzeniowym z gwiazdami betlejemskimi lub kompozycją gałęzi świerkowych i kolorowych (także podświetlanych) bombek. Świetnie wyglądać (i pachnieć) będzie również dekoracja świąteczna na parapet z pomarańczy ze wzorkami wykonanymi przy pomocy powbijanych w ich skórkę goździków. Taką samą ozdobę możesz zrobić z jabłek!

Więc jak ozdobić okno na święta?

Tak naprawdę, możesz ozdobić szyby okienne, okna i parapety jak tylko chcesz – ogranicza Cię jedynie Twoja własna wyobraźnia. Niezależnie od tego, czy zainspirujesz się poradami z tego tekstu, czy nie, ozdabiając na Boże Narodzenie okna i parapety w domu czy mieszkaniu, zyskasz niepowtarzalny, niemal magiczny klimat we wnętrzu, który z pewnością przypadnie do gustu Twoim świątecznym gościom. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.